Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dánská lidová strana - Dansk Folkerpartis

19. 06. 2015 10:25:00
Dnes jsem si na idnes přečetl nechutný článek "Volby v Dánsku vyhrál opoziční blok, historický triumf slaví populisté". Abych získal lepší představu od Dánské lidové straně, přeložil jsem její program.

Cílem Dánské lidové strany (Dansk Folkepartis) je prosadit nezávislost Dánska, zajistit svobodu dánských občanů v jejich vlastní zemi, stejně jako udržovat a rozvíjet demokracii a monarchii
Zavázali jsme se k věrnosti našemu dánskému dědictví a jsme za to odpovědni jako občané. Proto budeme posilovat vnější a vnitřní bezpečnosti země.
Chceme zemi, skládající se z dánských svobodných občanů, kteří mají dostat příležitost se o sebe postarat a rozhodovat se sami za sebe. Ale stát by měl být rovněž povinen podporovat a pomáhat Dánům, kteří jsou v obtížné situaci.
Přejeme si, aby se naše země a demokracie vyvíjely svobodně a budeme bojovat proti jakýmkoli pokusům o omezení demokracie a občanských svobod.
Dánská lidová strana bude hrát aktivní úlohu v demokracii. To znamená, že v parlamentu a v místních radách budeme prostřednictvím spolupráce s jinými stranami svědomitě pracovat na realizaci naší politiky tak, jak to bude možné.
Konstituční monarchie v Dánsku, musí být zachována
Považujeme ústavu Dánska za základ demokracie, který by měl být dále rozvíjen prostřednictvím přímější demokracie.
Je naším přáním, aby Dánské království bylo zachováno tak dlouho, dokud bude trvat vůle dánského lidu a tak dlouho, dokud budou chtít občané z Grónska a Faerských ostrovů zůstat jeho součástí.
Národní církev je dánská lidová církev
Křesťanství je po staletí součástí Dánska a je neoddělitelné od života lidí. Význam, který křesťanství mělo a má, je obrovský a charakterizuje dánský způsob života. Po věky udávalo směr a cíl pro lidi.
Křesťanství vykresluje ostrou hranici mezi sekulárním světem a světem víry, která má zásadní význam pro rozvoj země, pro svobodu, otevřenost a demokracii.
Dánská lidová strana usiluje o stát podporující národní církev. Tím není dotčeno společné přesvědčení, že jsme vzájemní příznivci a ochránci.
Nezávislost a svoboda země je pro dánskou zahraniční politiku hlavním cílem
Dánská lidová strana chce přátelskou a dynamickou spolupráci se všemi demokratickými a svobodu milujícími národy světa, ale nebudeme akceptovat, že se Dánsko má vzdát suverenity.
Z toho vyplývá, že dánská lidová strana se staví proti Evropské unii.
Oceňujeme základní svobody, jako je svoboda projevu, svoboda shromažďování a svoboda vyznání, a zdůrazňujeme důležitost těchto svobod i pro jiné národy.
Dánsko by měla být jako nezávislý a svobodný národ zahrnuto v alianci NATO, které musí země přispívat v nezbytné výši. Proto budeme prosazovat věrohodnou a účinnou obrannou státní politiku a její součásti armádu, námořnictvo, letectvo a domobranu.
Podporujeme členství Dánska v OSN, která by měla prosazovat mírové soužití mezi členskými státy a zajistit předávání pomoci lidem v nouzi v důsledku válek, občanských válek, hladu a přírodních katastrof.
Dodržování zákonů a pořádku má velký význam v právní společnosti. Musí tedy existovat souvislost mezi zločinem a trestem
Pro právní vědomí občanů je velice důležité, aby po dokonaném zločinu rychle a efektivně následoval rozsudek a trest. Nezbytné prostředky je proto nutné věnovat prevenci a vyšetřování.
Naše země je dánským dědictvím a dánská kultura musí být zachována a posílena
Naše kultura se skládá z dánské lidové historie, zkušeností, víry, jazyka a zvyků. Ochrana a rozvoj této kultury je předpokladem pro přežití země jako svobodné a osvícené společnosti.
Proto chceme širokou snahu o posílení dánské jednoty. Mimo dánské hranice budeme poskytovat ekonomickou, politickou a morální podporu dánské menšině.
Dánsko není zemí imigrantů a nikdy nebylo. Nebudeme akceptovat multietnickou transformaci země.
Dánsko je dánská země a občané musí mít možnost žít v bezpečném právním společenství, které se vyvíjí v souladu s dánskou kulturou.
Imigrace musí být zahrnuta do dánské společnosti, ale pouze pod podmínkou, že nebude ohrožovat dánskou bezpečnost a demokracii.
Cizincům by měla být omezena možnost získat dánské občanství v souladu s dánskými zákony a ustanoveními Ústavy.
Každému, kdo se ocitne v nouzi, by měla být poskytnuta pomoc prostřednictvím fungujícího sociálního a zdravotního systému
Ošetřovatelská péče o seniory a zdravotně postižené je veřejnou odpovědností. Je třeba zajistit, aby tyto skupiny občanů mohli žít důstojným a bezpečným životem za rovných podmínek v celé zemi.
Zdravotní péče a nemocniční služby, musí být na nejvyšší možné úrovni a v podstatě být veřejně financovány prostřednictvím daní. Preventivní zdravotní péče je prioritou.
Rodina je základem dánské společnosti
Dánsko je závislé na rodině. Těsné vztahy mezi manželi, dětmi a rodiči jsou oporou země a mají velký význam pro budoucnost země. Pro rodiny je nutné zajistit ty nejlepší podmínky.
Předpokladem pro rozvoj země je vzdělávání na nejvyšší úrovni
Dánská lidová strana klade prioritu vzdělávání, odborné přípravy a výzkumu velmi vysoko. Lidem musí být nabídnuta možnost výběru mezi veřejnými a soukromými školami. Studentům by měli být předávány užitečné znalosti včetně pochopení historických a kulturních podmínek rozvoje země a jejich vlastních životů jako občanů Dánska.
Význam manuální a intelektuální práce klademe na stejnou úroveň. Obě mají stejnou hodnotu pro další dynamický rozvoj země. Vzdělávací systém musí být navržen tak, aby braly v úvahu schopnosti, dovednosti a zájmy jednotlivců.
Prosperita země je závislá na celkovém výkonu dánských lidí.
Prosperita země je vytvářena aktivními a tvrdě pracujícími lidmi ve společnosti. Prosperita spočívá v tom, že je velká část mužů i žen zaměstnaných a v neposlední řadě v kvalitě, která charakterizuje dánskou práci.
Země potřebuje podnikatele. Společnost musí být koncipována tak, aby lidé věděli, že píle a schopnosti se vyplatí.
Musíme se postarat o přírodu.
Budeme pracovat na tom, abychom my i budoucí generace mohli žít ve zdravém a čistém prostředí.
Rozvoj země musí probíhat v interakci s přírodou. Proto budeme opatrní a budeme brát zřetel na dlouhodobé důsledky našeho způsobu života.
Budeme také pro národní a mezinárodní spolupráci s cílem zajistit, že způsob, jakým hospodaříme se zdroji planety, se bude vyznačovat uvážlivostí a zodpovědností. To zahrnuje péči o přírodu a o všechny živé bytosti, za které jsme my jako správci bohatství na Zemi zodpovědní.

http://www.danskfolkeparti.dk/Principprogram

Autor: Jiří Heincl | pátek 19.6.2015 10:25 | karma článku: 30.82 | přečteno: 906x

Další články blogera

Jiří Heincl

Vánoční etnické nepokoje ve Španělsku

V jihošpanělském turistickém středisku došlo na Boží hod k vraždě imigranta z Afriky a k následným nepokojům.

26.12.2015 v 10:41 | Karma článku: 32.29 | Přečteno: 1379 | Diskuse

Jiří Heincl

Jak bych se integroval do muslimského světa

Nedávno mě při čtení a poslouchání "geniálních" názorů sociálních a integračních inženýrů o začleňování muslimů do naší společnosti napadlo, jak bych se já asi začlenil dejme tomu v Saúdské Arábii.

15.11.2015 v 22:36 | Karma článku: 36.81 | Přečteno: 1258 | Diskuse

Jiří Heincl

Kdo je v EU vlastně extrémista?

Po dalším z řady nikdy nekončících muslimských teroristických atentátů se k pařížské tragédii vyjadřuje kdejaký novinář a politik a jako obvykle většina z nich naprosto stupidně.

14.11.2015 v 13:35 | Karma článku: 32.96 | Přečteno: 713 | Diskuse

Jiří Heincl

Hloupé nápady politiků ohledně zaměstnávání imigrantů aneb pomozme raději Ukrajincům

V posledních měsících si čeští zaměstnavatelé stěžují na nedostatek zájemců o práci. To je v době hospodářského oživení nebo konjunktury obvyklé. Aktuálně je na stránkách MPSV ČR více než 106 000 volných pracovních míst.

22.10.2015 v 18:34 | Karma článku: 32.56 | Přečteno: 983 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Gruber

Resilience = lidé, buďte odolní, nenechejte se zblbnout

„Resilience je psychický proces zvládání nepříjemných podmínek (krizí) člověkem. Jedná se o psychickou odolnost, houževnatost jedince "navzdory osudu", navzdory biologickým, psychologickým a psychosociálním vývojovým rizikům....

20.8.2017 v 11:47 | Karma článku: 9.99 | Přečteno: 193 | Diskuse

Olga Pavlíková

Proč nechci Drahoše za prezidenta

Prezidenti v ČR jsou naštěstí pouze kladeči věnců a formální reprezentanti státu, přesto většina občanů považuje volbu nového prezidenta za důležité rozhodnutí.

20.8.2017 v 11:20 | Karma článku: 36.34 | Přečteno: 1184 | Diskuse

Libuse Palkova

Praha nebo Řím?

Člověk by neměl srovnávat města nebo země, protože každé místo má co nabídnout. Ale často se srovnání prostě nevyhneme Následující blog připomíná s trochou nadsázky a mírnou obměnou historický text Hádání Prahy s Kutnou Horou

20.8.2017 v 9:11 | Karma článku: 13.16 | Přečteno: 214 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Cože? Vyhodit hajtru?

Dvacet šest let po stěhování jsem si vzpomněl, že máme sklep a že bych se tam mohl podívat. Výsledkem byla úspěšně provedená akce„narveme do popelnic!" a jedna zdechlina hajtry značky Favorit.

20.8.2017 v 7:35 | Karma článku: 23.42 | Přečteno: 598 | Diskuse

Helena Vlachová

Tak tohle bych nevymyslela

Někdy si připadám jako Gargamel, který říká, že nemá rád Šmouly. Mně Šmoulové nevadí, ale zato úředníci. Úředníci mi vadí, hlavně ti modří, ti z Bruselu

20.8.2017 v 6:25 | Karma článku: 36.56 | Přečteno: 1458 | Diskuse
Počet článků 37 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1381
Zkušený člověk, který ví, že život je kompromis. Ale všechno má své hranice. I ten kompromis.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.