Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Schengen na východní a na jižní hranici EU

24. 08. 2015 18:50:00
Protože mám bohaté osobní zkušenosti s fungováním Schengenu na východní hranici EU, pokusím se je srovnat s katastrofální situací na její jižní hranici.

Včera jsem se vrátil z Ukrajiny pravidelnou autobusovou linkou přes ukrajinsko-polskou hranici. Kontrola polských pohraničníků a celníků byla jako obvykle velice důkladná. Ti, kteří jsou zvyklí na kontroly-nekontroly turistů cestujících do Chorvatska, Černé Hory a jiných turistických destinací, by byli nejspíš šokováni. Na východě EU byla vztyčena nová železná opona, přes kterou se dostávají i cizinci s platným vízem velmi ztuha. Kam jedete, jak dlouho tam budete, co tam budete dělat, kolik máte s sebou peněz – to jsou obvyklé otázky pro Ukrajince, Bělorusy a Moldavany, kteří mají krátkodobá víza. Při sebemenším problému dotyčného vytáhnou z autobusu k výslechu, odeberou mu otisky prstů a občas ho vrátí zpět do země, ze které přijel. K tomu dlouhé hodiny čekání v nekonečných frontách. Stejnou situaci jsem zažil i na hranici bělorusko-polské, slovensko-ukrajinské a maďarsko-ukrajinské.

Když popsanou situaci porovnám s tím, co se děje na jižní hranici EU, tak mohu jen nevěřícně kroutit hlavou. Z Arábie a z Afriky do EU proudí stovky tisíc lidí zejména muslimské víry, kteří většinou nemají žádné doklady a je jich už tolik, že úřady rezignují na jejich kontrolu a evidenci. Jižní makedonská hranice již byla ztečena a migranti–dobyvatelé se valí dál. Na řadě je Srbsko a pak další. To vše způsobuje idiotská imigrační politika EU a zejména Německa, jejichž vinou se vlny migrantů ženou přes Itálii, Řecko, Španělsko dále na sever. Policisté v zemích EU už prohlašují, že teroristů je mezi statisíci uprchlíky tolik, že nebude prakticky možné teroristické činy řádně vyšetřovat.

Naprosto neschopní vrcholní politici v Bruselu a ve všech státech EU žvaní něco o sjednocení migrační politiky EU v budoucnosti, o kvótách uprchlíků a podobné nesmysly. Jediným, kdo má v EU rozum, se zdá být maďarský premiér Orbán a český prezident Zeman. Opravdu se lidé jako Merkel, Hollande, Schulz, Sobotka, Schwarzenberg, Zaorálek a podobní myslitelé domnívají, že se jich miliony migrantů budou ptát na nějaké kvóty? Ne, smetou je i s jejich kvótami. Nenechme se mýlit, že naše vlády budou řešit nějaké stovky či tisíce uprchlíků. Miliony se dávají do pohybu a neustanou, dokud pro ně bude v EU trochu místa. Ještě máme v dobré historické paměti žvásty Chamberlaina a Daladiera o míru při jednání se smrtelně nebezpečným nacistickým Německem vedeným Hitlerem. Francouzi a Britové začali bojovat až ve chvíli, kdy jim šlo o krk a nebyli na válku připraveni. Hitler byl nakonec poražen za obrovských obětí a bylo to o fous. Ještě hůře se chovají současní politici. Ti dokonce migranty v EU vítají. Předvídavým lidem z českého Bloku proti islámu nebo německé Pegidy je spíláno xenofobů a rasistů, přestože se ukazuje, že na rozdíl od tzv. politických elit oni již před rokem tušili, jak neblaze se situace bude vyvíjet.

Proč tyto řádky píšu? Z islámu mám strach a považuji ho za ještě nebezpečnější než nacismus a komunismus. Poměrně intenzivně se vedle politiky zajímám i o historii a tak mohu na závěr přiložit citaci z knihy Muhammad slovo Alláhovo, kterou napsala arabistka Anne-Marie Delcambre. Tato vysokoškolská profesorka přednášela o islámu na několika francouzských univerzitách a na univerzitě Sv. Josefa v Bejrútu v Libanonu. Cituji z její knihy: „Během obléhání Mediny se židovský kmen Banú Kurajza staví na stranu Mekských. Prorok tedy rozhodne, že muži kmene budou sťati, ženy s dětmi prodány do otroctví a jejich majetek rozdělen – jako trest za to, že si přáli vítězství nevěřících. Nazítří po bitvě byly na medínském tržišti vyhloubeny jámy. Spoutaní židé jsou k nim přivedeni, na okraji jámy jsou sťati, do jam se po popravě svrhávají jejich těla. Jej jich téměř tisícovka.“ Vřele doporučuji tuto knihu k přečtení hlavně těm, kdo tvrdí, že islám je náboženstvím míru. Já jsem hluboce přesvědčen, že jak islám násilně začal svou existenci, tak v ní pokračuje do dnešních dnů.

Autor: Jiří Heincl | pondělí 24.8.2015 18:50 | karma článku: 31.98 | přečteno: 674x

Další články blogera

Jiří Heincl

Vánoční etnické nepokoje ve Španělsku

V jihošpanělském turistickém středisku došlo na Boží hod k vraždě imigranta z Afriky a k následným nepokojům.

26.12.2015 v 10:41 | Karma článku: 32.29 | Přečteno: 1379 | Diskuse

Jiří Heincl

Jak bych se integroval do muslimského světa

Nedávno mě při čtení a poslouchání "geniálních" názorů sociálních a integračních inženýrů o začleňování muslimů do naší společnosti napadlo, jak bych se já asi začlenil dejme tomu v Saúdské Arábii.

15.11.2015 v 22:36 | Karma článku: 36.81 | Přečteno: 1258 | Diskuse

Jiří Heincl

Kdo je v EU vlastně extrémista?

Po dalším z řady nikdy nekončících muslimských teroristických atentátů se k pařížské tragédii vyjadřuje kdejaký novinář a politik a jako obvykle většina z nich naprosto stupidně.

14.11.2015 v 13:35 | Karma článku: 32.96 | Přečteno: 713 | Diskuse

Jiří Heincl

Hloupé nápady politiků ohledně zaměstnávání imigrantů aneb pomozme raději Ukrajincům

V posledních měsících si čeští zaměstnavatelé stěžují na nedostatek zájemců o práci. To je v době hospodářského oživení nebo konjunktury obvyklé. Aktuálně je na stránkách MPSV ČR více než 106 000 volných pracovních míst.

22.10.2015 v 18:34 | Karma článku: 32.56 | Přečteno: 983 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Gruber

Resilience = lidé, buďte odolní, nenechejte se zblbnout

„Resilience je psychický proces zvládání nepříjemných podmínek (krizí) člověkem. Jedná se o psychickou odolnost, houževnatost jedince "navzdory osudu", navzdory biologickým, psychologickým a psychosociálním vývojovým rizikům....

20.8.2017 v 11:47 | Karma článku: 10.48 | Přečteno: 212 | Diskuse

Olga Pavlíková

Proč nechci Drahoše za prezidenta

Prezidenti v ČR jsou naštěstí pouze kladeči věnců a formální reprezentanti státu, přesto většina občanů považuje volbu nového prezidenta za důležité rozhodnutí.

20.8.2017 v 11:20 | Karma článku: 36.77 | Přečteno: 1227 | Diskuse

Libuse Palkova

Praha nebo Řím?

Člověk by neměl srovnávat města nebo země, protože každé místo má co nabídnout. Ale často se srovnání prostě nevyhneme Následující blog připomíná s trochou nadsázky a mírnou obměnou historický text Hádání Prahy s Kutnou Horou

20.8.2017 v 9:11 | Karma článku: 13.16 | Přečteno: 220 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Cože? Vyhodit hajtru?

Dvacet šest let po stěhování jsem si vzpomněl, že máme sklep a že bych se tam mohl podívat. Výsledkem byla úspěšně provedená akce„narveme do popelnic!" a jedna zdechlina hajtry značky Favorit.

20.8.2017 v 7:35 | Karma článku: 23.57 | Přečteno: 600 | Diskuse

Helena Vlachová

Tak tohle bych nevymyslela

Někdy si připadám jako Gargamel, který říká, že nemá rád Šmouly. Mně Šmoulové nevadí, ale zato úředníci. Úředníci mi vadí, hlavně ti modří, ti z Bruselu

20.8.2017 v 6:25 | Karma článku: 36.64 | Přečteno: 1501 | Diskuse
Počet článků 37 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1381
Zkušený člověk, který ví, že život je kompromis. Ale všechno má své hranice. I ten kompromis.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.