Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Schengen na východní a na jižní hranici EU

24. 08. 2015 18:50:00
Protože mám bohaté osobní zkušenosti s fungováním Schengenu na východní hranici EU, pokusím se je srovnat s katastrofální situací na její jižní hranici.

Včera jsem se vrátil z Ukrajiny pravidelnou autobusovou linkou přes ukrajinsko-polskou hranici. Kontrola polských pohraničníků a celníků byla jako obvykle velice důkladná. Ti, kteří jsou zvyklí na kontroly-nekontroly turistů cestujících do Chorvatska, Černé Hory a jiných turistických destinací, by byli nejspíš šokováni. Na východě EU byla vztyčena nová železná opona, přes kterou se dostávají i cizinci s platným vízem velmi ztuha. Kam jedete, jak dlouho tam budete, co tam budete dělat, kolik máte s sebou peněz – to jsou obvyklé otázky pro Ukrajince, Bělorusy a Moldavany, kteří mají krátkodobá víza. Při sebemenším problému dotyčného vytáhnou z autobusu k výslechu, odeberou mu otisky prstů a občas ho vrátí zpět do země, ze které přijel. K tomu dlouhé hodiny čekání v nekonečných frontách. Stejnou situaci jsem zažil i na hranici bělorusko-polské, slovensko-ukrajinské a maďarsko-ukrajinské.

Když popsanou situaci porovnám s tím, co se děje na jižní hranici EU, tak mohu jen nevěřícně kroutit hlavou. Z Arábie a z Afriky do EU proudí stovky tisíc lidí zejména muslimské víry, kteří většinou nemají žádné doklady a je jich už tolik, že úřady rezignují na jejich kontrolu a evidenci. Jižní makedonská hranice již byla ztečena a migranti–dobyvatelé se valí dál. Na řadě je Srbsko a pak další. To vše způsobuje idiotská imigrační politika EU a zejména Německa, jejichž vinou se vlny migrantů ženou přes Itálii, Řecko, Španělsko dále na sever. Policisté v zemích EU už prohlašují, že teroristů je mezi statisíci uprchlíky tolik, že nebude prakticky možné teroristické činy řádně vyšetřovat.

Naprosto neschopní vrcholní politici v Bruselu a ve všech státech EU žvaní něco o sjednocení migrační politiky EU v budoucnosti, o kvótách uprchlíků a podobné nesmysly. Jediným, kdo má v EU rozum, se zdá být maďarský premiér Orbán a český prezident Zeman. Opravdu se lidé jako Merkel, Hollande, Schulz, Sobotka, Schwarzenberg, Zaorálek a podobní myslitelé domnívají, že se jich miliony migrantů budou ptát na nějaké kvóty? Ne, smetou je i s jejich kvótami. Nenechme se mýlit, že naše vlády budou řešit nějaké stovky či tisíce uprchlíků. Miliony se dávají do pohybu a neustanou, dokud pro ně bude v EU trochu místa. Ještě máme v dobré historické paměti žvásty Chamberlaina a Daladiera o míru při jednání se smrtelně nebezpečným nacistickým Německem vedeným Hitlerem. Francouzi a Britové začali bojovat až ve chvíli, kdy jim šlo o krk a nebyli na válku připraveni. Hitler byl nakonec poražen za obrovských obětí a bylo to o fous. Ještě hůře se chovají současní politici. Ti dokonce migranty v EU vítají. Předvídavým lidem z českého Bloku proti islámu nebo německé Pegidy je spíláno xenofobů a rasistů, přestože se ukazuje, že na rozdíl od tzv. politických elit oni již před rokem tušili, jak neblaze se situace bude vyvíjet.

Proč tyto řádky píšu? Z islámu mám strach a považuji ho za ještě nebezpečnější než nacismus a komunismus. Poměrně intenzivně se vedle politiky zajímám i o historii a tak mohu na závěr přiložit citaci z knihy Muhammad slovo Alláhovo, kterou napsala arabistka Anne-Marie Delcambre. Tato vysokoškolská profesorka přednášela o islámu na několika francouzských univerzitách a na univerzitě Sv. Josefa v Bejrútu v Libanonu. Cituji z její knihy: „Během obléhání Mediny se židovský kmen Banú Kurajza staví na stranu Mekských. Prorok tedy rozhodne, že muži kmene budou sťati, ženy s dětmi prodány do otroctví a jejich majetek rozdělen – jako trest za to, že si přáli vítězství nevěřících. Nazítří po bitvě byly na medínském tržišti vyhloubeny jámy. Spoutaní židé jsou k nim přivedeni, na okraji jámy jsou sťati, do jam se po popravě svrhávají jejich těla. Jej jich téměř tisícovka.“ Vřele doporučuji tuto knihu k přečtení hlavně těm, kdo tvrdí, že islám je náboženstvím míru. Já jsem hluboce přesvědčen, že jak islám násilně začal svou existenci, tak v ní pokračuje do dnešních dnů.

Autor: Jiří Heincl | pondělí 24.8.2015 18:50 | karma článku: 31.98 | přečteno: 674x

Další články blogera

Jiří Heincl

Vánoční etnické nepokoje ve Španělsku

V jihošpanělském turistickém středisku došlo na Boží hod k vraždě imigranta z Afriky a k následným nepokojům.

26.12.2015 v 10:41 | Karma článku: 32.29 | Přečteno: 1380 | Diskuse

Jiří Heincl

Jak bych se integroval do muslimského světa

Nedávno mě při čtení a poslouchání "geniálních" názorů sociálních a integračních inženýrů o začleňování muslimů do naší společnosti napadlo, jak bych se já asi začlenil dejme tomu v Saúdské Arábii.

15.11.2015 v 22:36 | Karma článku: 36.81 | Přečteno: 1262 | Diskuse

Jiří Heincl

Kdo je v EU vlastně extrémista?

Po dalším z řady nikdy nekončících muslimských teroristických atentátů se k pařížské tragédii vyjadřuje kdejaký novinář a politik a jako obvykle většina z nich naprosto stupidně.

14.11.2015 v 13:35 | Karma článku: 32.96 | Přečteno: 714 | Diskuse

Jiří Heincl

Hloupé nápady politiků ohledně zaměstnávání imigrantů aneb pomozme raději Ukrajincům

V posledních měsících si čeští zaměstnavatelé stěžují na nedostatek zájemců o práci. To je v době hospodářského oživení nebo konjunktury obvyklé. Aktuálně je na stránkách MPSV ČR více než 106 000 volných pracovních míst.

22.10.2015 v 18:34 | Karma článku: 32.56 | Přečteno: 983 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Co po mně chceš? Pravdu či lež…

Pravda a lež – kategorie, které jsou staré aspoň tak jako lidstvo, ale spíš mnohem starší. A stále se s nimi neumíme vyrovnat a často je ani od sebe rozpoznat. Přesto si lidé pořád myslí, že o nich dokážou říct něco přínosného.

18.10.2017 v 1:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Monika Lorenzová

Jak se mi dařilo při obchodování

Dnes ráno jsem otevřela oči. pak je zas zavřela. A pak viděla dva na kolečkových bruslích. Jeden z nich držel velkou bílou papírovou krabici, zjevně prázdnou.To jsem byla já. Zamotala jsem se a upadla.

17.10.2017 v 20:09 | Karma článku: 5.07 | Přečteno: 144 | Diskuse

Milan Šupa

Nacházejí se rozpory ve výrocích Krista?

Ježíš říkal, že když nás někdo udeří na pravou tvář, máme mu nastavit i druhou. On sám se však podle této zásady nezachoval.

17.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 400 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Moře a čas: Finito

Následující text je pocitová črta inspirovaná jedním časně podzimním výletem na ostrov ve Středomoří. Jedná se vlastně o první část jakéhosi seriálu.

17.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 3.92 | Přečteno: 112 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - VI.IX.MMXVII

Mágus Frater Saepes mi po dlhšej dobe poskytol náhľad do svojho magického denníka a dovolil, aby som sa na blogu podelil s jeho snovými víziami, pohľadom na svet a elitu či s psychedelickým zážitkom s rastlinou sily Diablove gule.

17.10.2017 v 13:28 | Karma článku: 12.17 | Přečteno: 136 |
Počet článků 37 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1381
Zkušený člověk, který ví, že život je kompromis. Ale všechno má své hranice. I ten kompromis.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.